SiyasetSon Dakika

Türkiye’den ABD halkına önemli çağrı!

Altun, Twitter hesabından tüm dünya için bir tehdit olan FETÖ’nün ABD’de Amerikan halkının vergilerinin aktarıldığı sözleşmeli (charter) okullar ve sistemi manipüle etmiş olduğu yasa dışı yöntemler vesilesiyle karanlık faaliyetlerini sürdürdüğünü özetleyen İngilizce bir video paylaştı.

Fahrettin Altun paylaşımında, “Sevgili Amerikalılar! FETÖ’nün yalnızca Türkiye’nin bir problemi olduğuna inanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bu şer örgüt, Amerikan vergi mükelleflerinin ödediği vergileri zimmetine geçirdiğinden beri sizin de çok büyük bir sorununuz. Dikkat edin; her yerdeler” ifadelerini kullandı.

‘FETÖ ELEBAŞI GÜLEN ŞEYTANİ AĞI YÖNETİYOR’

Söz mevzusu videoda, kötücül siyasal ajandasını gerçekleştirmek için dünyayı yok etmeye kesin FETÖ elebaşının Pensilvanya’da yaşamış olduğu ve tüm dünyaya yayılan şeytani ve suça bulaşmış bir ağı kılcal damarlarına kadar denetim etmiş olduğu belirtiliyor. FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’da Türkiye’de darbe girişiminde bulunmuş olduğu, sivilleri katlettiği, parlamentoyu bombaladığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast girişiminde bulunmuş olduğu anlatılan videoda, terör örgütünün fena niyetli faaliyetlerinin Türkiye ile sınırı olan olmadığı vurgulanıyor. ABD’deki FETÖ ağının düşünüldüğünden daha etkili olduğuna işaret edilen videoda, FETÖ’nün ABD’de politikacılara rüşvet verdiği ve bu yolsuzluk düzeni yardımıyla destek görmüş olduğu aktarılıyor.

En önemli gelir deposu charter okulları

FETÖ ve elebaşı Gülen’in yasa dışı faaliyetlerine ilişkin ABD medyasından haberlerden örneklere yer verilen videoda, terör örgütünün önemli bir para kazanma yöntemi olarak ABD’de okullar açtığına dikkat çekiliyor. FETÖ’nün ABD’de toplam 60 bin öğrencinin eğitim görmüş olduğu 200 civarında okulu bulunmuş olduğu bilgisi paylaşılan videoda, teşkilat üyelerinin charter okul sistemi vesilesiyle yasa dışı para akışı ve hileli işler gerçekleştirdiği anlatılıyor. Videoda, ABD vatandaşlarına “Vergileriniz görmek istediğiniz gibi mi harcanıyor?” diye soruluyor. FETÖ okullarının köktencilik görüşlerin telkin edilmesi ve öğrenciler içinde ayrımcılık yapılmasıyla meşhur olduğu belirtilen videoda, FETÖ’nün bir tarafı sözde eğitimi destek sunar görünen, öteki tarafı karanlık iki yüzlü bir yapı olduğu ifade ediliyor. FETÖ’nün sistemi maniple etmekte oldukça yetenekli bulunduğunu vurgulayan video, “Gerçek gündemlerini gizliyorlar. Aldanmayın. Amerikan vergi mükelleflerinin fonları aracılığıyla bir suç örgütünün finanse edilmesine izin vermeyin. Onları koruyan insanları bundan sorumlu tutun. Tehlike gerçek. Tehdit düşündüğünüzden daha yakın. Dikkat edin; her yerdeler” mesajıyla son buluyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı