Kimdir

Turgay Tanülkü Kimdir? Nereli? Hayatı ve Biyografisi

Turgay Tanülkü dizileri

Turgay Tanideal Kimdir?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Dizisinde Şahin Ağa karakterini canlandıran Turgay Tanideal Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Kiminle evli? Nereden mezun? Burcu ne? Merak edilen tüm soruların yanıtlarını ve ek olarak oyunculuk kariyeri,yaşamı ve biyografik detayları..

Usta oyuncu Turgay Tanideal,18 Temmuz 1953 senesinde Uşak‘ta dünyaya gelmiştir. İlk orta ve lise eğitiminin arkasından Ankara Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünü kazanarak buradan mezun olmuştur.

Bir fazlaca tiyatro eğitimi ve kursu alan meşhur oyuncu Tanideal,Ankara Devlet Tiyatrosu’nda vazife aldı. Kurmuş olduğu tiyatro grupları ile birçok tiyatro sahnesinde oyunlar sergiledi.

1984 senesinde Konya’da Uluslararası Reji ödülünün sahibi oldu. Ankara Yarı Açık Cezaevi Oyuncuları’nın oynadığı Yasalar ve İnsanlar, Misafir adlı oyunlarla 1988-89 döneminde Reji branşında Almanya Yeşiller Partisi sulh ödülünü aldı. Devlet Tiyatro Sanatçısı olan meşhur oyuncu Turgay Tanideal, birçok beyaz perde, tv ve seslendirme çalışmalarıda bulunmuş oldu.

Aslen Uşaklı olan Turgay Tanideal, şimdilerde ATV’de ekranalarında yayınlanmakta olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı dizide Şahin Ağa karakterine hayar veriyor.

Zehra Tanideal ile evli olan usta oyuncu Turgay Tanideal,

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı