Ev Dekorasyonu

Sarı renk ile yapılabilecek ev dekorasyonu önerileri

Evlerinizde istediğiniz kimliği ve tarzı oluşturmak için birden fazla dekorasyon önerisine bakar, önem gösterirsiniz. Bunu, renk dekorasyonlarıyla sağlayabilmeniz mümkün olacaktır. Evinize gelecek olan kişileri, daha şık ve daha havalı dekorasyona sahip olan bir renk bütünlüğünde ağırlamak, oldukça dikkat çekici olacaktır. Uygulamanız gereken basit ama etkili yöntemler, bahsettiğimiz dekorasyonu oluşturmanızı sağlayacaktır. Bu içeriğimiz içerisinde sizlere; sarı renk ile yapılabilecek en güzel ve şık ev dekorasyonu önerilerine yer verdik. Sarı renk dekorasyonunda uygulanması gereken fikirler, tüm detaylarıyla haberimiz içerisinde.

Sonbahar sezonuna girmiş bulunuyoruz. Eylül’ün çağrıştırdığı renklerden biri sarıdır. Sarı renk; sonbahar döneminde evlere hem canlılık hem de sadelik katma konusunda ideal bir renktir. Salon, yatak odası, koridor ve mutfaklar… Sarı renk, evin her alanına oldukça uyum sağlayan bir ton. Peki sarı renkler için nasıl dekorasyonlar uygulanabilir? Sarı renk ile uyumlu tonlar hangileridir? Evler için sayısız dekorasyon fikri bulunur ancak hepsini uygulamak mümkün değildir. Sizler için, sarı renkler ile uygulayabileceğiniz ev dekorasyonu önerilerini derledik. Evlerin kimliğini kazandıran şeylerin mobilya ve aksesuarların sahip oldukları ve tasarımları olduğunu düşünürsek, bu öneriler sizler için altın değerinde olacaktır diyebiliriz. Öyleyse şimdi; sarı renk ile uygulayabileceğiniz dekorasyon önerilerine yakından bakalım:

SARI RENK İLE DEKORASYON YAPMA ÖNERİLERİ

gri sarı dekorasyon

Duvarınızda boya da kullansanız ya da son dönemin trendi olan duvar kağıtlarını da tercih etseniz, mobilya ve aksesuarlarınızın ortak bir bütünde buluşmasına özen gösterin. Her zaman için bir renk bütünlüğü sağlayın.

Bunun için sarı renk ile uyumlu olan tonları yakından bilmeniz önemli. Bu tonları içeriğimizin alt kısmında, sizlerle buluşturacağız.

dekorasyonda sarı ile uyumlu renkler

Salona renk ve hareketi her zaman aksesuarlar katar. Kullanacağınız aksesuarlar, aynı boy ve ebatlarda olmamalı. Birbirinden farklı objelerle zıtlık uyumu yakalayın.

Koltuklarınızı ve halılarınızı sarı renk tercih edin. Halılarınızda full sarı ton tercih etmeyin. Eğer bir kısmı sarı ise diğer tonu gri olsun.

sari koltuk dekorasyonu

Avizelerde canlı modelleri, halılarda ise spor ve modern stilleri tercih edin. Böylelikle daha rahat bir oturma alanı sunmuş ve sarı rengin canlılığını daha da ön plana çıkarmış olursunuz.

sarı oturma odası dekorasyonu

Koltuklarınızda sarı rengi yalnızca kumaşlarınızda tercih edin. Minderlerinizi uyumlu renklerden tercih edin.

DEKORASYONDA SARI İLE UYUMLU RENKLER

Sarı parlak ve cırtlak bir renktir. Ancak sırf bu sebeple pasif tonları seçmeniz yanlış bir dekorasyon yöntemi olacaktır. Sarı renk ile uyumlu renkler; sarı kadar parlak hatta sarıdan da daha canlı tonlardır.

Lacivert ve kırmızı, sarı deyince akla gelen ilk renklerdir. Lacivert; enerjik yapılı kişiler için en uygun tondur. Kırmızı ise; bulunduğu ortamda geçiş etkisi oluşturur. Bu nedenle kırmızı, zıt bir uyum yakalamak konusunda etkili olan tonların başında gelir.

sarı dekorasyon ürünleri

Ve son olarak gri; akla ilk başta pek yatmasa da, gri özellikle salon dekorasyonunda sarı ile en çok tercih edilen renktir. Koltuklarınız sarı ise minderleriniz ve ya perdelerinizi gri tercih edebilirsiniz.

Böylelikle sarı renk daha çok ön plana çıkmış olur. Fakat mavi ve kırmızı da, kullanılan tüm tonlar eşit şekilde ön plana çıkar.

sari koltuk dekorasyonu

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı