Eğitim

Öğretmen seminerleri ne zaman başlayacak?

MEB tarafınca açıklanan program içinde; okul öncesi, ilköğretim, ortaokul, lise, mesleki ve teknik liseler, imam hatip ortaokulları ve liseler, hususi eğitim ve rehberlik hizmetleri alanlarında hizmet veren için öğretmen seminerleri yapılacak. 2019 – 2020 eğitim öğretim yılı kapsamında öğretmen seminerleri 2 Eylül ile 5 Eylül tarihleri içinde tamamlanacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, önümüzdeki senelerde seminerler öğretmen isteğine nazaran şekilleneceğini, öğretmenlerin akredite olan kurumlardan istedikleri, kendini geliştirmek istediği eğitimi alabileceklerini açıkladı.

ÖĞRETMEN SEMİNERİNDE NELERE YER VERİLECEK?

1. Eğitimin niteliğini geliştirmek ve verimliliği arttırmak.

2. Alan bilgisi ve öğretimi mevzusunda öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak.

3. Yenilenen öğretim programları hakkında öğretmenlerin bilgilenmelerini ve içeriğini görüşme etmelerini sağlamak.

4. Derslerin işlenişinde uygulanan yöntem ve teknikler, kullanılan öğretim materyalleri ile ölçme ve değerlendirme kriterleri hakkında öğretmenlerin data ve deneyim paylaşımında bulunmalarını sağlamak.

5. Eğitim öğretimde karşılaşılan sorunları saptamak ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri geliştirmek.

6. Eğitim öğretim sürecinin sistemli bir halde değerlendirmesini yaparak bir sonraki yıl için ön hazırlık çalışmalarına zemin hazırlamak.

7. Eğitim öğretim uygulamalarındaki iyi örneklerin paylaşılmasını sağlayarak örneksiz emekleri geliştirmek.

8. Öğretmenlerin iş birliği hâlinde derslerin öğretimi ile ilgili yeni öğretim materyalleri hazırlamalarına, geliştirmelerine ve paylaşmalarına destek olmak.

DÖNEM İÇERİSİNDEKİ SEMİNERLER NE ZAMAN YAPILACAK?

Sonraki seminer ise 1. ara dinlence olarak belirlenen 18-22 Kasım tarihlerinde, 2. ara dinlence 06-10 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek. Haziran ayında gerçekleşecek semine tarihinin ise 19-30 Haziran olması umut ediliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı