Konya GündemiKonya Magazin HaberleriSon Dakika

Della Miles, Mevlana Hazretlerinin Türbesi’ni ziyaret etti

Dünyaca meşhur sanatçı Michael Jackson ve Whitney Houston’un uzun süre vokalistliğini icra eden ve bir süre ilkin Türkiye’ye yerleşip, Müslüman olan Della Miles davetli olduğu Mevlana’nın doğum yıl dönümü sebebiyle düzenlenen ’16’ncı Uluslararası Mistik Müzik Festivali’ni seyretmek için Konya’ya geldi. Miles, Mevlana Müzesi’ni de ziyaret etti.

Miles, “Mevlana benim müziğime de etkili olacak. Hep merak etmişimdir ‘İngilizce bilmeyen insanlar neden beni çok takip ediyor, müziğimi dinliyorlar?’ diye bunu mistik müzikte anladım” dedi.

Mevlana’nın sandukası başlangıcında yakarma eden Miles’a yerli ve yabancı turistler ilgi gösterdi. Müzedeki ziyaretçiler meşhur sanatçıyla fotoğraf çektirebilmek için birbiriyle yarıştı.

Mevlana’nın müziğine esin olacağını belirten Della Miles, şu şekilde konuştu:

“Mevlana’ya ilk defa geldim, ama bu son olmayacak. Bu ziyaret benim için bir eğitimdi. Öğrendiğim çok şey var. Mistik Müzik Festivali için davet edildiğim için onur duyuyorum. Ben bugün Mevlana Müzesi’ni ziyaret ederken pozitif enerji elde ettim. Pozitif enerji ve huzurla bir ziyaret oldu. Bu benim için bir eğitimdi. Bunlar tabii benim müziğimi de etkileyecek. Burada sahnede olmayı da çok istiyorum. İnşallah gelecek senelerde burada müziğimi yapacağım. Mevlana benim müziğime de etkili olacak. Hep merak etmişimdir ‘İngilizce bilmeyen insanlar neden beni çok takip ediyor, müziğimi dinliyorlar?’ diye. Bunu mistik müzikte anladım. Anlamadığım halde çok zevk aldım çok beğendim. Bugün ki gezim bana şunu anlattı müzik kalbe işliyor, müzikte dil yok. Ben soul-rock ile mistiği birleştirmeye karar verdim.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı