Magazin

Davut Güloğlu: Her şey daha organikti, insanlar bile

Farklı sözleriyle dikkat çeken şarkılarıyla üne kavuşan Karadenizli şarkıcı Davut Güloğlu, şehir hayatını yaşayan ve bu kültürle büyüyen çocuklar hakkında konuştu. Güloğlu, bu çocuklara acıdığını söyledi.

Katula Katula, Taş Fırın Erkeği ve Nurcanım gibi şarkılarıyla ünlenen Karadenizli şarkıcı Davut Güloğlu, tatilini memleketi Rize’de geçiriyor. Dikkat çekici açıklamalarda bulunan Güloğlu, şehirlerde büyüyen çocuklara acıdığını belirtiyor. İşte Davut Güloğlu’nun o açıklamaları:

“Nefes aldığım yer burası. Eşim, dostum, arkadaşlarım burada yaşıyor. Doğa cenneti gibi bir yer Rize. Ben kendimi çok şanslı diye nitelendiriyorum. Dünyanın birçok ülkesine konser için gittim. Gitmediğim pek az yer vardır ama ülkem gibi Rize’m gibi altın değerde bir yer görmedim. Biz altın değerde bir ülkeyiz. Şehirlerimizde öyle fakat Rize biraz daha farklı benim için. Rize; yeşil tonların bol olduğu, yağmurun dinmediği, hiçbir yerde bulamayacağınız doğası içinde barındırdığı bir yerdir. Bu yüzden Rize’yi mutlaka herkes ziyaret edip görmelidir.”

davut güloğlu

“Ben bu toprakları çok seviyorum. Ben köyümdeki çayırlarda, bayırlarda, ağaçlarda, derelerde büyüdüm. Ağaçların ne zaman meyve vereceğine kadar bilirdim. Ama şimdiki çocuklar maalesef bu şekilde yaşamıyor. Tarlalardan aldığımız mısırları tenekelerde pişirirdik. Bizim çocukluğumuz dolu dolu geçti. Şimdi büyük şehirlerde büyüyen çocuklara acıyorum. Hep bir ekrana bakarak büyüyorlar. İletişimin içinde ama çevreleri, anne, babalarıyla iletişimden uzak yaşıyorlar. Bizim nesil o zaman çok şanslıydı. Belki ülkemiz o zaman çok gelişmemişti ama bir doğallık vardı, samimiyet vardı, enerjimiz vardı. Her şey daha organikti insanlar bile. O yüzden o günleri yaşadığım için bugün tekrar köyümü burada olmadığım her dakika özlüyorum.”

davut güloğlu kimdir

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı