Eğitim

2019 DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

DGS tercih sonuçları için geri sayım başladı. Geçtiğimiz hafta başvurularını tamamlayan öğrenciler gözünü ÖSYM’ye çevirdi. 2 senelik üniversite okuyup 4 yıllığa tamamlamak isteyen adaylar için hemen hemen net tarih açıklanmadı. Ancak son DGS tercihleri 7-17 Eylül’de alınmış sonuçlar ise 20 Eylül’de açıklanmıştı. Bu bilgilere dayanarak 2019 DGS tercih sonuçlarının da 02-6 Eylül 2019 tarihleri içinde açıklanması ön görülüyor. Gün içinde ÖSYM mevzuyla ilgili öğrencileri toplumsal medya hesabından bildirebilir. Öğrenciler DGS tercih neticelerini https://ais.osym.gov.tr/ adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecek.

DGS EK TERCİHLER OLACAK MI?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi DGS yerleştirme neticelerini açıklamasının peşinden ek tercih süreci başlamış olacak. Üniversitelerdeki boş kontenjanlara bakılırsa başvurular kabul edilecek.

AÖF DGS LİSANS TAMAMLAMA KAYITLARI NASIL YAPILIR?

Adaylar, http://aof.anadolu.edu.tr adresinden Kayıt Otomasyonu bağlantısı “Dikey Geçiş” linkine tıklayarak web başvurularını gerçekleştireceklerdir. Daha sonrasında kayıt için lüzumlu belgeleri hazırlayarak, banka ödemesini yaptıktan sonrasında AÖF Bürolarından kayıt işlemlerini tamamlayacaklardır.

NOT: Kayıt belgeleri tamamlanmamış ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak suretiyle ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihlerde her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı